Завршен турнир ветеранки и ветерана у Сомбору

Датум: 06/10/2019      Категорија: Остале вести

Другог дана турнира одигране су остале утакмице по групама, па су се после тих утакмица играле утакмице за пласман. Постигнути су следећи резултати:

17. м БАСК – Врњачка Бања 5:4

18. м Горажде – Шкофја Лока 8:13

19. ж Славонке – Фрајле 8:6

20. м Добова – Суботица 4:9

21. м Осијек – Горњи Вакуф-Живинице 4:8

22. м Травник – Биограђ Градишка 5:9

23. ж Сомбор – Срем 3:8

24. ж Осијек – Славонке 5:7

25. м Острава – Тузла 10:8

26. м Добова – Биограђ Градишка 7:9

27. ж Суботица – Фрајле 4:9

28. ж Графичар – Панчево 2:8

29. м Суботица – Травник 6:8

30. ж Суботица – Славонке 4:7

Утакмице за пласман:

Полуфинале 1. м Острава – БиограђГрадишка 9:11

Полуфинале 2.м Графичар – Шкофја Лока 7:8

Утакмица за 3.место ж Срем – Фрајле 13:5

Утакмица за 3.место м Острава – Графичар 7:4

Финале ж Панчево – Славонке 3:3 (4:6) после седмераца

Финале м БиограђГрадишка – Шкофја Лока 6:5

Коначан пласман:

Жене:

Славонке (Хрватска)

Панчево (Србија)

Срем (Србија)

Најбоља постава турнира жене:

Голман: Бернар-Живковић Невенка (Славонке)

Лево крило: Станчух-Мисаљевић Наташа (Панчево)

Леви бек: Црнов Јелена (Осијек)

Средњи бек: Вученовић Драгана (Срем)

Пивот: Видовић-Валентић Снежана (Фрајле)

Десни бек: Чабрило Снежана (Графичар)

Десно крило: Мартиновић Драгана (Суботица)

Мушкарци:

БиограђГрадишка (Хрватска)

Шкофја Лока (Словенија)

Острава (Чешка)

Најбоља постава турнира жене:

Голман: Моравчић Јасмин (Тузла)

Лево крило: Војводић Светозар (Шкофја Лока)

Леви бек: Гајда Јакуб (Острава)

Средњи бек: Миочић Миле (Добова)

Пивот: Канурић Ненад (Суботица)

Десни бек: Пикутић Давор (Травник)

Десно крило: Харбиња Аднан (Горажде)

Награде најбољим екипама и појединцима као и пригодни поклони свим учесницима уручене на свечаној вечери.

Бројни познаници и пријатељи искористили су прилику да се сретну и причају о прошлим, успешним временима и успоменама, па су се тако срели Јасмин Мркоња и Зоран Васић, два одлична деснокрилна играча из периода пре 30ак година.

Турнир су такође подржали бројни истакнути рукометни радници из Војводине, председник УО РСВ, Борислав Перовић, ген. сек. РСВ, Слободан Вишекруна, као и некадашњи председник УО РСС, из времена када су освојене последње две сребрне медаље на репрезентативном нивоу, Велимир Марјановић.

Слике победничких екипа су у прилогу.