Храбра Србија до бода у Француској

Репрезентација Србије одиграла је још једну одличну утакмицу протов Француске и успела да понесе велики бод кући, поносно носећи три бода из две утакмице против “Триколора”. Силно мотивисани да докажу да је победа у Зрењанину била итекако заслужена, изабраници Тонија Ђероне одиграли су сјајну утакмицу. Одбраном Владимира Цупаре у последњим секундама меча сачувана је велика прилика да се сачува прво место у групи, након утакмице са репрезентацијом Грчке, 13. јануара у Зрењанину.
Наши момци су од самог старта игри борбено, тимски и одлучно, па су и на паузи измедју два полувремена водили са 3 гола предности, као и у 45. минуту (18:21), али су "Триколори" успели да надокнаде заостатак и на крају запрете да Србија остане без бодова. Томе се испречио Владимир Цупара, па је тако Србија остала на челу квалификационе групе, на понос сваког рукометаша у нашој земљи.

ФРАНЦУСКА-СРБИЈА 26:26 (12:15)

ФРАНЦУСКА: Жерар 6 одбрана, Пардан 1 одбрана - Фабрегас 5, Ен Гесан 4, Деска 4, Карабатић Л. 3, Ремили 3, Гигу 2, Мае 2, Мем 2, Лагард 1, Абало, Дипанда, Порт, Турна, Ричардсон
СРБИЈА: Цупара 14 одбрана, Милосављев (1 седмерац) - Марсенић 8, Ђорђић 6, Радивојевић 4, Орбовић 2, Шотић 1, Кукић 1, Обрадовић 1, Воркапић 1, Колаковић 1, Николић 1, Абутовић, Поповић, Пешић, Сретеновић
Семафор: 0:2, 1:4, 4:4, 5:6, 7:6, 7:9, 11:15, 15:16, 16:19, 18:21, 21:22, 24:24, 24:25, 25:26
Играч утакмице: Мијајло Марсенић