Сећања: 1970. година Динамо - Борац БЛ

На Градском стадиону у Панчеву, 1970 године, одиграна је првенствена утакмица између домаћег Динама и Борца из Бања Луке.

За Динамо су наступали: Костић, Андоновски, Дивић (К), Пејовић, Крстић, Куруц, Кецман, Ризнић, Челар, Рендић, Андрић и Лечић.

За Борац су наступали: Арсланагић, Кекеровић, Селец, Павлишин, Каралић (К), Маркуш, Бијелић, Вујиновић, Тузлић и Голић.

Динамо је био веома убедљив у првом полувремену, одличном одбраном је свео супарничку екипу на свега 5 голова, а успео је да постигне чак 17, уз 5 голова расположеног Крстића и 4 гола Андрића, већ у првом полувремену. У редовима Борца одлично је бранио Арсланагић, који је резултатски заостатак Борца учинио подношљивим, на крају 27:14 за Динамо.

Важно је истаћи да је 1969. и 1970. године земљотрес погодио Бања Луку, па су из управе панчевачког Динама одлучили да сносе трошкове путовања и боравка екипе Борца на утакмици у Панчеву, што је прави гест хуманости и спортског духа.