ВОЈВОДИНА НОВИ - СТАРИ ШАМПИОН!

Датум: 03/06/2018      Категорија: Сениорска такмичења

Рукометни плеј оф за памћење. Рукометаши Војводине освојили су шесту узастопну титулу Суперлиге Србије, када се о прваку одлучивало буквално у последњим секундама последње утакмице. За нови пехар Војводини је била потребна победа код куће, над Партизаном, али и пораз досадашњег лидера на табели, нишког Железничара.

Утакмице у Новом Саду, односно у Шапцу, играле су се у исто време. Пар минута раније је завршена утакмица у хали "Зорка", где је Металопластика славила голом разлике над Железничаром (27:26), који је у последњим минутима пропустио неколико напада за освајање бода, што би му донело прву титулу. Када у томе нису успели, Нишлије су ослушкивале збивања на Сланој Бари у Новом Саду, где би до трофеја могли доћи у случају нерешеног исхода.

С друге стране, у моменту тријумфа Металопластике, у Новом Саду се играо 57. минут, када је Војводина имала гол разлике над Партизаном који би такође, у случају победе, са трећег места доспео на прво место. Црвено-бели су водили током целе утакмице, било је чак и шест разлике, али је Партизан успео у 54. минуту да изједначи и тада је кренула општа драма. И једнима и другима је само победа обезбеђивала титулу. Новосађани су успели да сачувају предност и на крају славе са 20:19 за шесту узастопну, а укупно седму титулу у клупској историји.

- Још сам под утиском. Не могу да дођем себи. Када се завршила утакмица са Партизаном, иако су сви у хали знали да је Металопластика славила у Шапцу, ја сам се распитивао за резултат, некако услед свега овога ја спикера нисам уопште чуо када је саопштио резултат. Ово је нестварно. Сви знају колико смо повреда имали. Играли смо без 8 повређених играча. На терену су били 16-годишњи Николић и 18-годишњи Томић који су стицајем околности бачени у ватру. Свака част мојим момцима које су многи оспоравали. Доминација је настављена - рекао је млади 38-годишњи тренер Борис Ројевић.

Овим је РК ''Војводина'' потврдио доминацију у српском рукомету, када знамо и податак да су старији пионири Војводине, дечаци рођени 2003 и млађи, такође освојили титулу првака државе, а да су овог  викенда у Смедереву и кадети, 2001 и млађе, освојили титулу шампиона Србије, и одбранили ту титулу.

Никад ниједан рукометни клуб није доспео до три шампионска пехара у три различите узрасне категорије у једној сезони. Честитамо РК Војводина који је то објединио!